Historie auta ford Mustang

1. dubna 2009 v 19:59 | Seba |  Auta Ford mustang
Ford Mustang je automobil vyráběný společností Ford Motor Company. Byl původně založen na kompaktním voze Ford Falcon. Výroba byla zahájena v Dearbornu, Michigan dne 9. března 1964 a první Ford Mustang byl představen veřejnosti dne 17. dubna 1964 na New-Yorském automobilovém veletrhu. Je to nejstarší model Ford v současné době ve výrobě po vozu Ford F-Series.
Ford Mustang je nejúspěšnějším modelem značky Ford od dob modelu Ford Model A.
Název "Ford Mustang" navrhl výkonný stylista Najjar John, který byl fanoušek stíhacího letounu P-51 Mustang z druhé světové války.
Mustang vytvořil třídu amerických automobilů "Pony car" - sportovní vůz s dlouhou přední kapotou a krátkou zadní částí a vedl ke vzniku konkurentů, jako je Chevrolet Camaro nebo AMC javelin, a zdokonalený Plymouth Barracuda (konern Chrysler). Také inspiroval některé coupé, jako je Toyota Celica a Ford Capri, které byly dováženy do Ameriky.
Ford Mustang nabýval větších rozměrů a hmotnosti s každým modelovým rokem až do doby, kdy v reakci na modely 1971-1973, fanoušci původního designu 1964 napsaly Fordu prosbu o návrat k původní velikosti a koncepci první generace Ford Mustang.
Přestože i u některých dalších "ponny cars" došlo k obnovení výroby v nedávné době, Ford Mustang je jediným původním "ponny car" (ve výrobě je bez přerušení po čtyři desetiletí vývoje a zdokonalování).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama